Wydział Matematyki Stosowanej
Politechnika ¦l±ska Wydział Matematyki Stosowanej Poczta polsl.pl English version
Gliwickie Koło PTM Baza "DOROBEK" Plan zajęć
O Instytucie

Z życia Instytutu

Dyrekcja

Sekretariat

Pracownicy

Zakłady naukowe

Zespoły dydaktyczne

Seminaria

Biblioteka IM

Czasopismo

Monografie

Konferencja ZaMa

Konferencja OKNMUT

Formularze i druki

System SOD

Dział IT


prof. dr hab. inż. Radosław Grzymkowski

Stanowisko w IM:prof. zwyczajny
Pełniona funkcja:dyrektor Instytutu, kierownik zakładu
Zakład naukowy:Zakład Zastosowań Matematyki
Pokój do pracy
i konsultacji:
MS 411, 500
Telefon:032 237 11 54
Kontakt:   
Plan:https://plan.polsl.pl/


Dyplom magistra:Politechnika ¦l±ska, 1975
Stopień doktora:Politechnika ¦l±ska, 1980
Stopień doktora
habilitowanego:
Politechnika Częstochowska, 1992
Zainteresowania naukowe:Metody numeryczne, matematyka stosowana, zastosowania metod matematycznych w technice.
Najważniejsze prace naukowe:
1) Stefan problem solved by Adomian decomposition method, Inter. J. Computer Math. 82 (2005), 851-856 [wspólnie z D. Słot±]
2) An application of the decomposition method for inverse Stefan problem with Neumann's boundary condition, in: Computational Science - ICCS 2005, part III, V.S. Sunderam, G.D. van Albada, P.M.A. Sloot, J.J. Dongarra (eds.), LNCS 3516, Springer-Verlag, Berlin 2005, 895-898 [wspólnie z D. Słot±]
3) Moving boundary problem solved by Adomian decomposition method, in: Fluid Structure Interaction and Moving Boundary Problems, S.K. Chakrabarti, S. Hernandez, C.A. Brebbia (eds.), WIT Press, Southampton 2005, 653-660 [wspólnie z D. Słot±]
4) One-Phase Inverse Stefan Problem Solved by Adomian Decomposition Method, Int. J. Computers Math. Applic. 51 (2006), 161-172 [wspólnie z D. Słot±]
5) Numerical method for multi-phase inverse Stefan design problems, Archives of Metallurgy and Materials 51 (2006), 161-172 [wspólnie z D. Słot±]
6) Comparing the Adomian decomposition method and Runge-Kutta method for the solution of the Stefan problem, Inter. J. Computer Math. 83 (2006), 409-417 [wspólnie z M. Pleszczynskim i D. Słot±]
© 2006 Instytut Matematyki - Politechnika ¦l±ska